Size nasıl
yardımcı olabiliriz?
Anasayfa

ÜRÜNLER » Sera Gölgeleme ve Havalandırma

SERA GÖLGELEME ve HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Gölgelendirmenin amacı, sıcak güneş ışıklarının sera içine girmesini engelleyerek sera içindeki sıcaklığın düşürülmesidir. Gölgeleme ancak fazla ısı ışıklarının olduğu zaman yapılmalıdır. Gölgeleme ile sıcaklık düşerken, seraya giren ışık miktarı da % 50 dolayında yansıtılarak azaltılmaktadır.Ayrıca sonbahar üretiminde başlangıçta, ilkbahar üretiminde son zamanlarda üretici plastik seranın sadece çatısındaki örtüyü bırakıp yanları açarak bitkilerini hem zaralı yağışlardan hem de yüksek sera içi sıcaklıklarından koruyabilir.REDÜKTÖRLÜ PENCERE MOTORLARI» 2 yıl garantilidir.

» 600 Newton gücündedir.

» Avrupa standartlarında üretimi yapılıp %100 kalite kontrolüne tabi tutulurlar.

» Redüktör çıkş devri 3/1 dakikadır.

» Redüktör de 2si durma kalkma, 2si emniyet switchi olmak üzere 4 adet switch bulunmaktadır. Kullanılacak redüktörler ihraç kalitesinde olup TSEK belgelidir.

» Redüktör gövdeleri GG22-25 malzemeden olup estetiği ve dayanıklılığı ön plana çıkaracak şekilde özen gösterilerek dizayn edilmiştir.

» Yüksek kaliteli toz dudaklı yağ keçeleri kullanılmaktadır.

» Redüktör çıkış mili 1040-1050 (SAE) kalite malzemeden imal edilmiş ve geçme toleransları normlara göre belirlenmiştir.

» Rulman ve yatak seçimlerinde uzun ömürlü ve dayanıklı olması göz önünde tutulmuştur.

» Dişliler 8620 (SAE) Kalite malzemeler kullanılmıştır. Sementasyon işlemi, modüle göre sertlik derinliği ayarlanarak yapılmış ve 56-58 HRC sertlik verilmiştir.

» Dişlilerimiz ısıl işlemden önce raspalanmakta, Isıl işlem sonrası profil arası taşlama işlemlerinden geçirilmiştir.Motor 0,12 kw -15 kw
Devir 0,3 d/d - 800 d/d
Moment 2,1 Nm - 11.000HAVALANDIRMA MEKANİZMASI

Üst havalandırma sistemi kremayer dişli sistemi ile çalışmaktadır. Mahyanın iki yanında, mahya boyunca 2m genişliğinde, 40x30 profillerden imal edilen açılır kolları toplam olarak 4m açılmaktadır. Açma sistemi, özel yapılmış rulman yataklara yerleştirilmiş, şaft olarak kullanılan 34x2,5mm boruya kremayer ve dişli (rack&pinion) yerleştirilmesi ve bu sistemin pencereyi itmesi ile açılıp kapanmaktadır.

Her pencere için bir motor kullanılacak olup, limit switchler motorların üzerindedir. Kullanılacak kremayer dişliler 200 cm boyundadır ve her 2.5 m de bir kremayer dişli ile şaft üzerine yerleştirilmektedir.

» Açılır kolları kuvvet dağılımı için şaşırtmalı olarak monte edilmektedir.

» Her açılır koluna tek menteşe bağlanmaktadır.

» Açılır sistemindeki şaft boruları, rulmanlı şaft yatakları kullandığımız için daha uzun ömürlüdür.HAVA SİRKÜLASYON FANLARI» Hava sirkülasyonu ısıtma giderlerini azaltır.

» Yapıların içindeki yoğuşma hava üfleyiciler kullanılarak azaltılabilir.

» Hava üfleyiciler kullanılarak canlı hayvan konforu ve büyüme oranı iyileştirilebilir.

» Hava üfleyici muhafazası korozyona dayanıklı, ön kaplama yapılmış galvanizli çelik saçtan yapılmıştır.

» %100 kalite kontrolü için her motor ayrı ayrı test edilir.

» Pervane statik ve dinamik olarak dengelidir.

» Hava sirkülasyon fanı; katmanlaşmış ısı, nem ve durgun havayı kırmak için geliştirilmiştir. Pervanenin eşsiz tasarımı, pervanenin kendi kendini temizlemesini ve hava akım düzenleyiciler ile birlikte en yüksek verime ulaşmasını sağlar.

» Yuvarlak muhafaza ve hava akım düzenleyicileri sert galvanize çelik levhadan yapılmıştır. 6 kanatlı pervane sistemi, düşük gürültü ve düşük titreşim düzeyi için statik ve dinamik olarak ayarlanmıştır.

Teknik Özellikler

Motor: 6 kutuplu - 0,5 Hp
0 Pa Hava Akışı: m3 / s[cfm] 2.600 [1.530]
0 Pa Spesifik Performans: m3/s/W[cfm/W] 16,1 [9,5]

* Ziraat Mühendisliği Bölümü'ndeki BESS Laboratuvarı kadrosu tarafından onaylanmıştır.TERMAL PERDE ve MEKANİZASMASIBu sistem 320 cm ara ile kurulan borular ile perde sistemini açar ve kapatır. Perdenin rengi yayılmış Alu şeklindedir. Sabit ve esnek yapıdadır. Montajı kolay ve kükürt dâhil tüm tarım ilaçlarına karşı dayanıklıdır. İşlenmiş metallerin benzeri olmayan dokuma yapısı istikrarlılık özelliği ve yüksek dereceli kalitesiyle uzun kullanım ve kalıcı etkenliği garantidir. 70 C ye kadar bir ısıda sadece %1 küçülme olur.

Özellikle yaz aylarında, sera içi ısı sıcaklığı yüksek seviyelere yükselmektedir. Bu nedenle perde sistemimiz sensörler vasıtası ile otomatik olarak devreye girerek gölgeleme sistemi sağlamaktadır.

Kış aylarında ise ısı kaybını önlemek için otomatik olarak kapanmaktadır.TERMAL PERDE EKİPMANLARI

Zerdalilik Mah. Burhanettin Onat Cad. Ekinci Sit. A Blok No: 104/1 Muratpaşa/ANTALYA
0(850) 441 30 45
info@serasan.com.tr

Bu web sitesi ve içeriğini oluşturan
materyallerin tamamı Serasan'e aittir.
İçerik izinsiz kullanılamaz © 2013 - 2017

Tasarım Ajansweb