Size nasıl
yardımcı olabiliriz?
Anasayfa

ÜRÜNLER » Sera Soğutma SistemleriSeraların soğuk mevsimlerde ısıtılmasına karşılık, sıcak mevsimlerde de soğutulması gerekir. Soğuk ve serin mevsimlerde sera içinde oluşan yüksek ısı birikimi havalandırmayla önlenebilir. Ülkemizin özellikle güney bölgelerinde kısa bir ısıtma süresinden sonra hava sıcaklığı artar. Bu dönemde, sera içi sıcaklığının bitki gelişmesine olumsuz etkisi olabilir. Özellikle yazın yetiştiricilik yapılan seralarda güneş ışıklarının etkisiyle, sera içi sıcaklığı dış hava sıcaklığından 5-10'C daha yüksek olabilir. Bu durum, bitkilerdeki özümlemenin azalmasına ve durmasına da neden olabilir. Yani bitkinin özümleme ile kazandığı madde, solunumla kaybettiğinden az olabilir. Bitkilerde özümleme (fotosentez) 0°C' den 20°C 'ye kadar artmaktadır. Bu dereceden sonra özümleme azalmakta ve 40'C'de patates ve domateste eksilen bir özümleme ortaya çıkmaktadır. Sıcak aylarda seralarda, soğutma uygulaması olmamaktadır. Yalnız süs bitkileri yetiştirilen seralarda, ekonomik olduğu sürece soğulma yapılabilir.

EGZOST FANÇoğunlukla sıcak bölgelerdeki seraların, fide seralarının, tropikal bitkilerin yetiştiriciliğinde kullanılan soğutma amaçlı sistemlerdir.

Emiş Kapasitesi : 55.800m3/h

Ölçü : 153x153x40 cm 325 dv./dak. 1500 w 3 Faz - 380 V

Bu sistemle ilgili tüm ürünler mevcut olup projeye göre imal edilerek uygulaması yapılır.SELÜLOZİK PAD

Sistem seranın kuzey duvarlarına monte edilir. İçerisinde dolaşan su sirkülasyonu ve egzos fanlarının oluşturduğu nem sayesinde sera içinde 10 dereceye kadar varan soğutma sağlanmaktadır.

» Basit olarak ıslanabilirlik ve sağlamlık sağlayan kimyasal madde emdirilmiş selülozik kağıttır.
» Dalgalı ve çapraz kanallı yapısı yüzey alanını genişleterek havanın su ile temasını kolaylaştırarak minimum hava direnci oluşmasını sağlar.
» Endüstriyel uygulamalarda tercih edilir. Bu pedler yanıcı malzeme özelliği taşımakta olup, fiyat olarak ekonomik opsiyonu oluşturmaktadır

Hijyen ve Dayanıklılık

Boşaltma sonrası herhangi bir su kalıntısını önlemek için paslanmaz çelik tava dizayn edilmiştir.

Minimum su tüketimi ve koruma

Su pompası, kaçak riskini özellikte uzun çalışma ömrüne sahip ve yüksek verimlidir.

Verimli su tüketimi

Akış ölçer ve düzenleme valfi kullanıldığı için su verimli tüketilir. Minerallerin paneli bloke etmesini önlemek için gereken miktarda drenaj yapılır.

CAM ELYAF PADDalgalı ve çapraz kanallı yapısı ile düşük basınç düşüşünde optimum performans sağlamak için dizayn edilmiştir.

Bu malzeme inorganik yapıda ve yanmaz olup koku oluşumunu engeller.

Bu pedler aynı zamanda düşük oranda gümüş iyonu içererek mantar oluşumunu ve suda tortu oluşumunu engelleyerek pedlerin temiz kalmasını sağlar ve konfor uygulamalarında kullanılır.

Tüm pedler paslanmaz sac ile çerçevelenmiş olup sulama sistemi ile birlikte monteli olarak üretilir.

Servis bakım için pedler sulama ünitesinde kolayca çıkarılabilir ve geri takılabilir.

Zerdalilik Mah. Burhanettin Onat Cad. Ekinci Sit. A Blok No: 104/1 Muratpaşa/ANTALYA
0(850) 441 30 45
info@serasan.com.tr

Bu web sitesi ve içeriğini oluşturan
materyallerin tamamı Serasan'e aittir.
İçerik izinsiz kullanılamaz © 2013 - 2017

Tasarım Ajansweb